вівторок, 5 листопада 2013 р.

Цікаві уроки

Хочу поділитися своїм педагогічним досвідом. Маю надію, що Вам це знадобиться!

Урок читання   1 клас
Тема. Буква Д, звуки [д ],  [д` ].
Мета. Дати учням уявлення про букву «Де», яка позначає звуки  [д ],  [д` ]; формувати вміння розрізняти тверді і м’які приголосні звуки; навчати учнів читати склади, слова та речення з новою літерою; удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, розвивати фонематичний слух, виховувати повагу один до одного, любов до природи.
Обладнання. Інтерактивна дошка, звукові скринькі, конверти із завданням, підручник.
Перебіг уроку
І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Вже закінчилась перерва.
І дзвенить для нас дзвінок.
Всі зібралися у класі?
Починаємо урок.
ІІ Мотивація навчальної діяльності

Прикладіть ваші долоньки, закрийте очі і подаруйте в думках один одному відчуття впевненості, що сьогодні у вас все вийде. Відкрийте очі, посміхніться один одному і нехай все буде добре!

Сьогодні ми з вами помандруємо у гості до нової літери, будемо вчитися читати склади, слова, речення з цією літерою, будемо виконувати завдання індивідуально, в парах і звичайно знайдемо час на невеличкий відпочинок.

Пам’ятаємо  наші правила:
1 Не вигукуй;
2 Відповідай піднімаючи руку;
3 Будь уважним на уроці і не лови гав;
4 Відповіді давай повним реченням;

ІІІ Актуалізація опорних знань
На лісовій галявині
Де дзюркоче струмок,
Сьогодні проведемо
Незвичайний наш урок.




Щоб наш автобус вирушив у путь, нам потрібно виконати завдання.

ГРА «Назви букву»

Ви повинні за описом відгадати букву і назвати який звук вона позначає

·        Починає алфавіт буква….. А
·        Якщо до палички притулити цифру три, вийде літера…..В «ве»
·        Схожа на запалену свічку буква……І
·        Дві гори, або спина двогорбого верблюда….М «ем»
·        Кругла, як бублик, буква…..О
·        Місяць нам нагадує буква……С «ес»
·        Ця буква схожа на молоток….Т «те»
·        Стовпець, який має три жердини……Е

( ці літери з’являються на екрані по-порядку)

-Назвіть літери, що позначають голосні звуки?
-Назвіть літери, що позначають приголосні звуки?
-Чим звуки відрізняються від букв?

ІV Вивчення нового матеріалу

Молодці, із завданням впорались, наш автобус вирушив і прибув на лісову галявину, відгадайте хто нас зустрічає
Вірно людям я служу.
Їм дерева стережу,
Дзьоб міцний і гострий маю,
Шкідників ним добуваю.
ДЯТЕЛ
Послухайте скоромовку про дятла

Дятел дітям збудував
Дім в дуплі у дубі.
Який звук найчастіше повторюється в скоромовці? В яких словах ви почули цей звук?

Артикуляція звуку [д]
-промовляємо цей звук
-що робить язичок?  Язик напружений, він впирається в край піднебіння біля зубів.
-який це звук? Приголосний
Він може бути і твердим і м'яким.



Наш лісовий друг дятел пропонує гру
Гра «Твердий і м’який звук»

Я називаю слова, а ви мені показуєте відповідний звук пальчиками, ящо в слові ви не чуєте цих звуків пальчики згортаємо в кулачок.

Дім, будинок,політ, садиба, город, світ, літак,  садівник, дині,татко,  плоди, дідусь, дракон, діти.

Зі звуками ми ознайомились, завдання виконали вірно і на галявину виходить красуня буква «Де» до якої ми прихали у гості.

Ознайомлення з буквою
Давайте з нею познайомимось
Я – добродушна буква «Де»,
Мене ви знайдете будь –де:
В діброві, в домі, край двора,
І в гарнім слові дітвора.
На що схожа буква «Де»
Подивись – маленький дім
Буква Де – як дах на нім.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Друкування букви
Зразок написання друкованої букви Де, робота в друкованих зошитах, прописуємо один рядок. Аналізуємо звукову схему до слова ДЯТЕЛ

Чистомовки
Багато друзів у букви «Де». Ось на галявину прискакала  Жабка, вона просить, щоб ми разом закінчили чистомовки:

До-до-до ……..велике пташине…гніздо
Де-де-де………Дениско в школу …іде
Ді-ді-ді………човен на ….воді
Ду-ду-ду…….на свято до друга…піду
Од-од-од……..зеленіє в селі …..город
Ід-ід-ід……..вирушимо в далекий …..похід

Робота в парах

Ось до букви «Де» поспішає Зайчик. Він приготував для вас завдання. У кожного на парті лежить конверт із завданням. Попрацюйте в парах. Сядьте один до одного близенько, дістаньте завдання.


«З’єднай слово з його звуковою схемою»

ДЕРЕВО        ДИНЯ         ДЕНЬ          ДІДУСЬ

[ - 0 = 0 ]        [ - 0 =]          [= 0 – 0 =]      [- 0 - 0 - 0]

(один учень біля дошки)

На нашу галявину прилетіли пташки, ми чуємо їх спів (закрили очі і послухали) – НЕВЕЛИКА РЕЛАКСАЦІЯ

Робота з букварем
Розгортаємо букварі, сторінка 98.
Перед нами пташки, про що вони гомонять послухайте, будь ласка, текст
Михайла Козоріса.

Читання тексту вчителем
Продивіться і знайдіть слова. Де зустрічається буква «Де»
Що за слово відповідає поданій схемі?  Дідуган. ( як ви розумієте це слово?)
Аналіз звукової схеми
-Хто ж це йшов раненько гаями?    Ряст
Словникова робота
Ряст – трав’яниста  рослина, росте найчастіше в листяних лісах, занесена до Червоної книги України.

Читання складів, променевих схем:
·        Луною за вчителем;
·        Хлопчики;
·        Дівчатка;
·        Шумить вітер;
Сторінка Букваря 99
Аналізуємо слова у віночку
Називаємо, що зображено  - Помідори, подорожник, дельфіни, виноград, жолуді, дятел, гладіолуси.
-Які слова відповідають схемам. Аналізуємо схеми.

І знову нова гостя, Лисичка. Вона вам приготувала завдання.
Відкрийте тихенько свої звукові скриньки, і складіть звукові схеми таких слів:
І ряд – Подорожник
ІІ ряд – Дельфін
ІІІ ряд – Жолуді
Лариса Петрівна допомагає оцінювати учнів


Робота з текстом

Послухайте текст за Марією Солтис
Я читаю текст, але в тексті зустрічаються малюнки, я прошу організовано називати мені .
Ви мені допомагайте,
Малюнки називайте.
Первинне усвідомлення учнями
·        Про що розповідається в тексті?
·        Хто мешкав в городі? Одним словом.
·        Які овочі хотіли бути головними? (Помідор і буряк)
·        Який овоч вибрали найголовнішим? (картоплю)
·        Які ви знаєте страви із картоплі?

Читання тексту за вибором вчителя. (сильні учні)
Призи!!!

РЕЛАКСАЦІЯ

Виконаємо вправу для очей
Ø Рухаємо очами вгору – вниз, вправо – вліво;
Ø Рухаємо повільно по колу;
Ø Закрити очі і по черзі уявити кольори веселки (червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий)
Гра від букви «Де»

«Ходить буква рядами»
Ходить буква рядами
Дружити хоче з нами
Кого за руку візьме
Нехай  той слово назве.

Підсумок уроку

§  Яку нову літеру вивчали на уроці?
§  Які звуки позначає ця буква?
§  Які слова з буквою «Де» ви запам’ятали, що зустрічались сьогодні?
§  Ми з літерою не прощаємось, зустрінемось завтра і продовжимо знайомство.
Дякую з урок!
Урок закінчено!




1 коментар:

  1. How To Play Baccarat, Baccarat - Free Online Baccarat Game
    It has been called “baccarat” and it's 1xbet korean quite simple and fun to play. However, because 바카라사이트 the game is extremely worrione easy to learn, you must learn the

    ВідповістиВидалити