середу, 30 жовтня 2013 р.

Творча майстерня

Працюючи у школі більше 10 років, прагну до самовдосконалення. Готую відкриті уроки, свята, виховні години. В цьому мені допомагають інформаційно-комунікаційні технології.
Урок інформатики 3 клас
Тема. Текстовий редактор.
Мета. 1. Ознайомити учнів з програмою «Текстовий редактор»;
           2. Навчити користуватися програмою «WordPad»;
           3. Вчити зберігати інформацію в програмі «Текстовий редактор»;
           4. Розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення;
           5. Виховувати повагу до рідної гімназії;
Обладнання. Картки із завданням, інтерактивна дошка, комп’ютери.

Перебіг уроку.
І. Організаційний момент. (2хв)
-Вітаю Вас на уроці «Сходинки до інформатики», у світі вертуальних сучасних можливостей.
Сьогодні урок не простий. До нас завітали поважні гості.
Всі пам’ятаємо нашого друга, який допомагає нам вивчати інформатику. Це всім відомий космічний прибулець Елзік. Але нажаль він покинув нашу планету на деякий час, полетів провідати своїх родичів. Та на планету Земля прибув його найкращий друг, житель планети 51 - ЛЕМ.
Йому цікаво подивитись, як навчаються українські дітлахи, наскільки вони гарно вивчають інформатику.

Ми працюємо в комп’ютерному класі, завжди пам’ятаємо правила поведінки.
Давайте їх повторимо.
1.     Не приносити зайві речі.
2.     Без дозволу вчителя не розпочинаємо роботу за комп’ютером.
3.     Не торкаємось проводів, розеток.
4.     Не бігаємо по класу.
5.     Не працюємо за комп’ютером брудними чи вологими руками.
6.     Сидимо за комп’ютером рівно, на відстані не менше 50 см від екрана монітора.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.(5хв)
-На минулому уроці ми вивчали тему «Процесор».
У кожного на парті листочок, виконуємо перше завдання.
1завдання – утвори істинні висловлення, з’єднавши овал з відповідними прямокутниками.
Друге завдання, на узагальнення вже набутих знань з предмету.
2 завдання -  З’єднай кожний прямокутник з відповідними малюнками.

ІІІ. Актуалізація опорних знань. (5хв)
-Щоб на уроці гарно все пам’ятати, потрібно пам'ять розвивати, а з нею і логіку, і увагу, і кмітливість, щоб цілий урок у моїх учнів була мозкова активність.
Інопланетний гість ЛЕМ підготував для Вас цікаві запитання, одним словом-

-Мозковий штурм.


-Ребуси на інтерактивній дошці.

1.     Чудове природнє явище –Веселка
2.     Радість на обличчі – Усмішка
3.     Відчуття комфорту - Затишок

Загадки:
1.     365 чайок, 52орли, 12 голубів і одне яйце знесли. Що це?  (рік)
2.     Що то за гість, що темряву їсть?    ( ранок, сонце)
3.     Який чайник швидше закипить: з сирою водою, чи кип`яченою? (одночасно)
4.     Без чого людина не проживе і 5 хвилин?  ( повітря)

Завдання на листках:
Третє завдання    (читає учень)
-Одне яйце можна зварити за 4 хвилини. За який час можна зварити 3 яйця?
Виконання завдання в парах.

Четверте завдання  (читає учень)
-Скільки всього кролів і гусей, якщо в них разом 4 голови і 10 ніг? (3 гуски і 1 кріль)

Молодці, із завданнями ЛЕМА справились, працюємо далі.

ІV. Вивчення нового матеріалу. (10хв)
Сьогодні на уроці ми знайомимося з програмою «Текстовий редактор».
-Записати тему уроку в зошит.
Але пригадаємо, що таке текст? ( учні опираються на знання з української мови).

Текст- це речення, які пов’язані між собою за змістом. До тексту завжди можна дібрати заголовок.Текст складається з зачина, основної частини і кінцівкі. Тексти бувають таких видів (розповідь, опис, міркування).

На дошці записаний текст. Давайте прочитаємо його. ( учень читає текст)

Моя гімназія
Наша гімназія – найкраща. У ній працюють хороші вчителі. Діти не порушують дисципліну. Багато корисного, цікавого і нового я дізнаюсь на уроках.
Це мій другий дім, до якого я з радістю поспішаю кожного ранку. Я люблю свою гімназію!

-Давайте вдосконалимо і розширимо наш текст.  Додамо щось цікаве, про що ми не згадали. (відповіді учнів).
-Людина, яка займається такою роботою – називається редактором. Вона редагує тексти. Редагувати текст – означає виправляти, доповнювати, змінювати тексти.
І на уроці ми познайомимось з такою програмою «Текстовий редактор WordPad».
Докладніше про цю програму дізнаємося з підручника.
-Розгорнули підручники, сторінка 34-35.
Текст читає учень.
_Запитання вчителя: Як називається програма, яка дозволяє створювати і обробляти текст?  (Текстовий редактор)
-Як називається текстовий редактор?  (WordPad)
Що він вміє? ( набирати текст, змінювати його, зберігати на одному з носіїв інформації, завантажувати з носія в оперативну пам'ять.)

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА. (1-2 хв)
Пограємось в гру «3-13-33»
-на рахунок 3 –руки вперед, помахали долоньками;
-на рахунок 13 – руки вгору;
-на рахунок 33 – руки в сторони.   ( вчитель рахує не по порядку)

Віршик , діти повторюють рухами.
-Як живеш?- Ось так!                                      -Як підручники в портфель кладеш?
-Як ідеш? – Ось так!                                         -Як маму й тата обіймаєш?     
-Як біжиш? – Ось так!                                       -Як в школі руку підіймаєш?     
А вночі спиш? – Ось так!                                 -А як за партою сидиш?
-Як подарунки береш? – Ось так!                    -А вчителя, як слухаєш?

Робота в зошиті.
Записати в зошит, що виконує програма «WordPad»

VІ. Практична частина.
Робота за комп’ютером ( 10-15 хв)
-Щоб завантажити текстовий редактор «WordPad», натискаємо кнопку «Пуск», обираємо користуючись мишою «Усі програми- Стандартні – WordPad» і клацнути ліву кнопку миші.
-Перед нами встановлено вікно текстового редактора.
-Звертаємо увагу, на мову, яка встановлена у нижньому правому куті екрану.
-Стандартний шрифт Arial, розмір шрифта 12.
-Букви  ж- жирний шрифт
              к- курсив з нахилом
              ч – підкреслений
-Сьогодні я Вам роздам невеличке завдання, яке ви повинні виконати в програмі «Текстовий редактор». Це ваша розповідь нашим інопланетним друзям про себе. Але замість крапочок, ви записуєте своє ім’я, улюблений урок, заняття у вільний час і майбутню професію.


Запис на звичайній дошці.

Не забувайте що велика буква вводиться утримуючи клавішу Shift.
Щоб перейти на новий рядок натискаємо клавішу Enter.
Своє імя виділіть жирним шрифтом, улюблений урок –курсивом, майбутню професію – підкресліть.


ЗРАЗОК ТЕКСТУ:

Мене звати_(прізвище, ім`я ). Я навчаюсь в 3-А класі, гімназії № 267 міста Києва. Я люблю свою гімназію.  Мій улюблений урок _______________. У свій вільний час я полюбляю займатися _______________________________. Мого найкращого друга (подругу) звати ________. В майбутньому мрію стати ____________.


-Після написання тексту зберігаємо його. ( Файл – Зберегти як – Мої документи – Своє ім’я – Зберегти).

РЕЛАКСАЦІЯ
Швидко покліпати очима, закрити їх і посидіти спокійно, рахуючи повільно до 5. (повторити 4-5 разів)
Закрити очі (рахувати до 3), відкрити їх і подивитись далеко-далеко (рахувати до 5). Повторити 5 разів.

VІІ. Підведення підсумків.(2хв)
-         З якою програмою ознайомились на уроці?
-         Що можна робити за допомогою текстового редактора?

VІІІ. Домашнє завдання.(1хв)
В підручнику сторінка 34-35, завдання для «Розумників і Розумниць»,
Виконати завдання на картці, потренуватися вдома набирати невеличкий текст в програмі «Текстовий редактор».

Оцінювання учнів за урок.
    



Наші екскурсії

30 жовтня паралель 2-х класів відвідала страусину ферму. Враження неймовірні! Погода чудова, страуси фантастичні. Всі отримали масу задоволення! Радимо і вам відвідати ферму!